Některé z věcí, které děláme
Našim zákazníkům přizpůsobíme i typový projekt přímo na míru.
Podle nových pravidel umíme na přání rodinné domy bez rekuperace a Fotovoltaické elektrárny = výrazné zlevnění novostavby.
Vizualizace
Je forma ve skutečných velikostech a rozměrech uskutečnit reálný pohled na stavbu.
Zjistit víceProjekty staveb
Projektová dokumentace stavby musí odpovídat platné vyhlášce, dokumentace pro stavební povolení (DSP) se nesmí použít pro realizaci stavby, zodpovědnost přebírá stavebník a realizační firma.
Zjistit vícePrůzkumy
Jsou z důvodu zajištění kvality stavby, statické soudržnosti, zdravotně nezávazné stavby a pod.
Zjistit víceNašim zákazníkům připravíme projekt přímo na míru.
Naším cílem je, aby byl zákazník spokojený nejen ve fázi projektu, ale především po dokončení stavby domu. Nabízíme zákazníkům realizaci RD spolupracujícími realizační firmou.
Spolupracujeme s realizační firmou, která garantuje ceny domů, kvalitu práce a termíny předání. U naší realizační firmy se nemusíte obávat navyšování ceny v průběhu staveb.
Dále budeme postupně poskytovat rady a tipy na různá doporučení, jak ochránit svou nemalou investici do majetku.
Co tedy musím obsahovat projektová dokumentace od Vašeho projektanta? Čtěte níže
Tipy a rady
Tip 1) Především je nutnost, aby projektovou dokumentaci stavby zpracovala osoba s autorizací, protože podstupuje zkoušky z odbornosti, dále celoživotní vzdělávání, kde získá CERTIFIKÁT ODBORNOSTI, má praxi a zkušenosti. Při zadání projektu kontaktujte pouze ji, nikoliv zástupce (náhradu), nebo zpracovatele (kresliče), ale pouze odpovědnou osobu s autorizací (projektant). Zde zaplatíte za projekt = Vaše celoživotní dílo a závazek, stavba zpravidla za několik miliónů.
Tip 2) – nechte si předložit jiný projekt na ukázku, nechte si předložit to, co za peníze objednáváte, porovnejte s jiným projektantem, porovnejte, zda odpovídá vyhlášce o dokumentaci staveb, zda je dokumentace kompletní. Nebojte se projekt reklamovat.
Stavební zákon č.283/2021 Sb. – HLAVA V – § 162 Projektant a jeho povinnost
(1) Projektant je povinen při zpracování územně plánovací dokumentace, územní studie a projektové dokumentace respektovat veřejné zájmy chráněné na základě tohoto nebo jiného zákona, požadavky vyplývající z cílů a úkolů územního plánování a požadavky na výstavbu a je povinen jednat v součinnosti se stavebním úřadem a dotčenými orgány.
(2) Projektant je povinen zpracovat
a) územně plánovací dokumentaci a územní studii v souladu s právními předpisy,
b) projektovou dokumentaci v souladu s právními předpisy; statické a jiné výpočty musí být vypracovány tak, aby byly přezkoumatelné.
(3) Není-li projektant způsobilý některou část projektové dokumentace zpracovat sám, je povinen k jejímu zpracování přizvat osobu s oprávněním pro příslušný obor nebo specializaci, která odpovídá za jí zpracovaný návrh.
(4) Projektant neodpovídá za odchylky od projektové dokumentace, ke kterým došlo při provádění stavby a které neschválil.
(5) Na zpracovatele dokumentace jednoduchých staveb uvedených v odstavci 1 písm. c) a e) až n) a v odstavci 2 přílohy č. 2 k tomuto zákonu se vztahují odstavce 1 až 4 obdobně.
(6) Projektant je povinen zajistit zpracování příslušných částí územně plánovací dokumentace nebo územní studie a podkladů pro zpracování projektové dokumentace prostřednictvím osob, které jsou k tomu oprávněny podle jiných právních předpisů. Projektant územně plánovací dokumentaci zpracovává a pořizovateli předává vybrané části územně plánovací dokumentace v jednotném standardu.
NESPOLÉHEJTE NA STAVEBNÍ ÚŘAD – ODPOVĚDNÝ NENÍ.
Co musí projekt rodinného domu obsahovat:
Posuzování zděných staveb dle Eurokódu 8 na seizmicitu.
Posuzování zděných staveb dle Eurokódu 8 na seizmicitu.
Tyto nové požadavky přináší vyšší úroveň bezpečnosti ve stavebnictví, ale také zvyšují nároky na projektanty, aby přijaly nové metody a postupy návrhu. Po zavedení Eurokódu 8 pro ČR je nutno od 1. 3. 2010 posuzovat na seizmické účinky i zděné stavby na území České republiky. Ustanovení této normy nemusí být dodržována ve speciálních případech velmi malé seizmicity, která je určeno hranicí, kterou stanový projektant.
V projektu návrhu stavby se také musí vyřešit vliv zátížení sněhem a větrem na stavbu z důvodu její stability a bezpečnosti.
Radonový průzkum
RADON – zdravotně nezávadná stavba ?
Před samotnou realizací stavby je povinnost stavebníka v zastoupení projektanta udělat radonový průzkum, platí pro celou republiku. Obzvlášť zde u nás na Chebsku, kde je výskyt radonu vyšší než jinde.
Na základě Rn průzkumu projektant spočítá a navrhne protiradonové opatření stavby, velmi důležitá část projektu, k zajištění zdravotně nezávadné stavby. Výpočet a navržení ochrany stavby doloží do projektové dokumentace stavby pro podmínky realizace stavebních protiradonových opatření a následnou kontrolu. Stavba před uvedení do užívání se ověřuje závěrečným radonovým měřením uvnitř objektu. Tím dojde k ověření kvality realizace a návrhu projektového řešení protiradonového opatření.
Zákonná povinnost projektanta pro navržení nezávadné stavby.
Protiradonové opatření staveb podle ČSN 730601 a ČSN 730602.
„U novostaveb se doporučuje volit návrhovou hodnotu v intervalu
100 – 200 Bq/m3 a ustávajících staveb v rozmezí 150 – 250 Bq/m3. Návrhová hodnota intenzity větrání nnh se u přirozeně větraných staveb uvažuje hodnotou 0,2 h–1. U staveb s nuceným větráním pobytového prostoru se tato hodnota určí podle provozního režimu
nuceného větrání jako průměrná intenzita větrání v době užívání pobytového prostoru.“